Click here for a chance to get free school supplies as a teacher
 
Upgrade to remove ads
Upgrade to remove ads
Upgrade to remove ads
7,298 Watched

What Is Unit Price

Video size:
Message preview:
Someone you know has shared What Is Unit Price video with you:

To play this video, click on the link below:

https://www.turtlediary.com/video/unit-price.html

To know more about different videos, please visit www.turtlediary.com

Hope you have a good experience with this site and recommend to your friends too.

Login to rate activities and track progress.
Login to rate activities and track progress.
The unit price is the cost for one unit of an article we want to buy.
To find the unit price, divide the total price by the number of units in the group.